Hasani: Do t’i mbrojmë konsumatorët

28 shtator 2019 | 20:57

Bajram Hasani, kandidat për deputet nga koalicioni AAK-PSD, ka thënë se mbrojtja e konsumatorëve do të jetë njëra prej çështjeve të rëndësishme të cilën do ta trajtojnë pas ardhjes në Qeveri.

Ai gjatë një takimi me banorët e fshatrave Malishevë e Epërme, Malishevë e Ulët, Ulgar, Bukovik e Capar, ka folur për Ligjin për Mbrojtjen e Konsumatorit.

“Tashmë në të gjitha marketet e vendit, pranë çdo produkti e keni të vendosur flamurin e vendit të origjinës.

Kjo është rreglluar me ligj gjatë kohës sa unë isha ministër i Tregtisë dhe Industrisë. Për nevojën e zbatimit të Ligjit për Konsumatorin sonte folëm me banorët e fshatrave Malishevë e Epërme, Malishevë e Ulët, Ulgar, Bukovik e Capar”, ka shkruar Hasani në llogarinë e vet në “Facebook”.

Hasani ka folur edhe për taksën, për Fondin Zhvillimor dhe për rritjen e pagave.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Milot Rashica është rikthyer në formacionin titullar të Werder Bremen…