Haxhiu: Pas reagimit tim për plaçkitjen e mësimdhënësve, MAShT-i merr vendim pozitiv

08 nëntor 2018 | 17:27

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Teuta Haxhiu, ka përgëzuar Ministrinë e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT) për marrjen e një vendimi

Haxhiu: Pas reagimit tim për plaçkitjen e mësimdhënësve, MAShT-i merr vendim pozitiv

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Teuta Haxhiu, ka përgëzuar Ministrinë e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT) për marrjen e një vendimi pozitiv që ka të bëjë më ngritjen e cilësisë në arsim.

Sipas Haxhiut, ky vendim ka ardhur pas reagimit të saj për plaçkitjen e mësimdhënësve nga një organizatë joqeveritare.

“Pas reagimit tim për plaçkitjen e mësimdhënësve nga DRIT- OJQ ( që udhëhiqet nga motra e Arberije Nagavcit), MAShT-i merr një veprim pozitiv. Mësimdhënës të dashur punë të mbarë dhe shumë suksese në objektivin tonë të përbashkët, ngritjen e cilësisë në arsim”, ka shkruar haxhiu në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

 

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nga ora 21:00 zhvillohet ndeshja e Evropa Ligës në mes…