Hëngrën lopën e mbytur nga kobra, 60 njerëz përfundojnë në spital

06 shkurt 10:12

Të paktën 60 banorë të një fshati në Afrikën e Jugut janë dërguar në spital pasi hëngrën mish të një lope e cila u kafshua nga një kobër helmuese.

Banorët nga Mpoza pranë Tsolo në Kepin Lindor shfaqën simptoma si diarre, të vjella, dhimbje koke dhe dhimbje stomaku.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti Hashim Thaçi do të udhëtojë sot për në Shtetet…