Presidenti Thaçi udhëton për në Amerikë

06 shkurt 09:28

Presidenti Hashim Thaçi do të udhëtojë sot për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për të marrë pjesë në Lutjet e Mëngjesit në Washington.

Kjo ngjarje organizohet nga dy partitë në Kongresin Amerikan.

Ceremonia e Lutjeve të Mëngjesit drejtohet nga presidenti amerikan, Donald Trump dhe shërben si takim ndërkombëtar, me pjesëmarrjen e personaliteteve të larta nga mbi 130 vende të botës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-ambasadori i Maqedonisë në Bruksel, profesori Blerim Reka, ka thënë…