Hoti i LDK-së: Autostrada duhet të jetë në shërbim të qytetarëve

14 prill 17:21

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, e ka nënshkruar peticionin e nisur nga Këshilli i qytetarëve të Rahovecit për autostradën e Dukagjinit.

Hoti nëpërmjet llogarisë se vet në “Facebook” ka shkruar se peticioni përfshinë qëndrimin e LDK-së se autostrada duhet të jetë në shërbim të qytetarëve.

“Para ndërtimit të saj, komunat nga bie kjo autostradë, kanë prioritete tjera, në veçanti zgjerimin e sistemit të ujitjes së tokave bujqësore nga Radiniqi, impiantet e ujërave të zeza për të mbrojtur Drinin e Bardhe nga Klina deri në Prizren, funksionalizimi i hekurudhës nga Klina në Prizren dhe subvencionimi më i mirë i bujqve dhe blegtorëve”, ka shkruar Hoti.

/Epoka e re/

Gepostet von Avdullah Hoti am Sonntag, 14. April 2019

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Vetëm dy javë para zgjedhjeve kombëtare, kryeministri i Spanjës, Pedro…