Hoti mban takim pune me kabinetin qeveritar, kjo është arsyeja

30 shtator 17:25

Kryeministri Avdullah Hoti ka mbajtur sot takim pune me kabinetin qeveritar.

Ai përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka thënë se mbajtja e këtij takimi ka të bëjë me realizimin e programit të qeverisë në 100 ditshin e parë dhe aktivitetet e parapara, me theks të veçantë në Pakon për Rimëkëmbje, planin legjislativ dhe planin investiv 2021-25.

“Ne po përballemi me sfida të rëndësishme dhe ky mobilizim i kabinetit është një mundësi për të hartuar një rrugë të qartë drejt një Kosove që i kthehet normalitetit, më të zhvilluar dhe me prosperitet për të gjithë pa dallim”, ka shkruar Hoti.

(M.Q / Epoka e re)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kampionia në fuqi e Superligës, Drita e ka nisur në…