Hoti pas videokonferencës për dialog do të mbajë konferencë për medie

12 korrik 11:40

Sot, Kryeministri Avdullah Hoti do të mbajë një takim virutal me Presidentin e Serbisë, Aleksander Vucic, i cili ndërmjetësohet nga BE-ja.

Takimi mbahet nëpërmjet videolidhjes sipas njoftimit të EEAS dhe ka filluar në ora 10:00.

Në takim gjithashtu marrin pjesë edhe Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrel, dhe Emisari Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq do të bashkohet nga distanca nga Beogradi dhe kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti nga Prishtina.

Diskutimet sipas njoftimi të EEAS pritet të përfundojnë në ora 15:00. Ndërsa, kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, do të dal para mediave me një konferencë për media që do të fillojë nga ora 16:00.

Konferenca mbahet në oborrin e Qeverisë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në Spitalin e Përgjithshëm në Gjakovë janë duke u trajtuar…