Hoti takohet me Ecobarin: Diskutuam për koordinimin që duhet ta kemi me ShBA-në

03 shkurt 21:07

Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti ka njoftuar se sot është takuar me të dërguarin e  Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Hoti ka thënë se me Escobarin ka biseduar për situatën aktuale në Kosovë dhe koordinimin e nevojshëm me SHBA-në.

“Me z. Escobar biseduam për situatën aktuale në Kosovë dhe koordinimin që duhet ta kemi me Shtetet e Bashkuara të Amerikës për të avancuar pozitën e Kosovës në arenën ndërkombëtare.  Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleati ynë strategjik e miqësia me ta është shenjtë dhe si të tillë duhet ta vazhdojmë përherë!”, ka shkruar Hoti.

Postimi i plotë i Hotit, pa ndërhyrje:

Sot u takova me të dërguarin e  Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, z.Gabriel Escobar.

Me z. Escobar biseduam për situatën aktuale në Kosovë dhe koordinimin që duhet ta kemi me Shtetet e Bashkuara të Amerikës për të avancuar pozutën e Kosovës në arenën ndërkombëtare.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleati ynë strategjik e miqësia me ta është shenjtë dhe si të tillë duhet ta vazhdojmë përherë!🇽🇰🇺🇸

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mbrojtësi i PSG-së, Sergio Ramos ka kujtuar momentet kur u…