Humbi 11 kilogramë për rolin e ri, aktori i famshëm përfundon në spital me problem serioz

10 dhjetor 15:28

Humbi 11 kilogramë për rolin e ri, aktori i famshëm

Aktori i famshëm, George Clooney, është dërguar në spital me dhimbje të forta stomaku. Mediat e huaja shkruajnë se ai u diagnostikua me një problem serioz në pankreas, ndaj duhet të qëndrojë për disa ditë i shtruar në spital.

Bëhet e ditur se 59-vjeçari ka humbur gati 11 kilogramë për shkak të rolit të tij në filmin e ri si mbijetues i një katastrofe globale dhe mendon se dieta e tij mund të ketë ndikuar në sëmundje.“Mendoj se po përpiqesha më shumë seç duhet për të humbur peshë shpejt dhe nuk po kujdesesha për veten time”, ka thënë aktori.

Humbi 11 kilogramë për rolin e ri, aktori i famshëm

George i duhet të udhëtojë drejt Arktikut për të drejtuar dhe luajtur në “The Midnight Sky” përkrah aktorit britanik Felicity Jones dhe David Oyelowo. Aktori ka thënë se ky është projekti i tij më i madh dhe duhet të jetë në gjendjen më të mirë të mundshme që të vazhdojë përpara me të.

“Më mori disa javë që të bëhesha më mirë dhe si regjisor nuk është e lehtë, sepse duhet të kesh energji. Ne ishim jashtë në mes të akullnajës në Finlandë, që na e bëri punën shumë më të vështirë. Por përfundimisht më ndihmoi shumë me rolin”, ka thënë Clooney.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Skuadra e Ballkanit u është rikthyer fitoreve në Superligë, pasi…