Hungaria e mposhti në fund Skocinë

23 qershor 2024 | 23:20

Hungaria ka shënuar fitore ndaj Skocisë në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve.

Hungarezët triumfuan 0:1 ndaj Skocisë në momentet e fundit.

Goli i vetëm i ndeshjes erdhi në minutën e 10 shtesë nga Csoboth.

Me këtë fitore, është e treta në grupin A me tri pikë dhe pret se a do të arrijë të kualifikohet nga vendi i tretë në fazën e eliminimit direkt.

Ky rezultat i prish punë Shqipërisë, që me një barazim eventual ndaj Spanjës të shkonte tutje.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Me 77 vota për, të dielën e 23 qershorit, është…