Identifikohet shqiptari që masakroi me thikë në rrugë ish-të dashurën greke në Itali

23 shkurt 08:38

Policia italiane ka arrestuar një 27-vjeçar shqiptarin e akuzuar për tentativë vrasje ndaj ish të dashurës së tij.

Shqiptari i identifikuar si Jetmir Kurtsmajlaj, autor i dyshuar për ngjarjen ka rënë në prangat e policisë italiane.

Mediat italiane bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur të dielën në mes të rrugës në sytë e kalimtarëve, ku shqiptari ka qëlluar me thikë ish-të dashurën e tij greke, një studente që jetonte në Torino.

Ajo ka marrë plagë në gjoks, bark dhe në qafë. Ndër të tjera mësohet se e plagosura është dërguar gjendje të rëndë shëndetësore në spitalin Mauriziano të Torinos, ku i është nënshtruar një sërë operacionesh.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i SHBA-së Joseph Biden u bëri thirrje qytetarëve të…