Inaugurohet rruga ‘Ismail Qemali’ në Nju – Jork

07 qershor 2023 | 11:04

Një nga rrugët e State Island në New York, të Shteteve të Bashkuara të Amerikës është inauguruar me emrin e themeluesit të shtetit shqiptar, Ismail Qemali.

Lajmin e ka bërë me dije  kryetari i bordit të shkollave shqipe në Nju-Jork, Qemal Zylo.

Ai ka thënë se duhet ta mbajnë amanetin e të parëve në zemrat e tyre, pasi siç shkruar Zylo, flamuri, atdheu dhe gjuha shqipe janë ruajtur nga gjaku i derdhur i martirëve.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Papa Françesku është shtruar në spital për një operacion në…