“Instagram” ka një surprizë për fundvit

12 dhjetor 2018 | 11:08

Duket se ju dha përgjigja problemeve që “Instagram” ka pasur kohëve të fundit. Tashmë Mark Zuckerberg ka shtuar një opsion të ri në të, atë të dërgimit të auduiove. Veç fotove, videove, video call dhe call nëpërmjet “Insta Message” tashmë mund të dërgoni edhe voice records ose të njohur ndryshe si audio.

Nëpërmjet kësaj risie, platforma e “Instagram” uron të gjithë përdoruesit për festat e fundvitit. Mark Zuckerberg po fuqizon “Instagram”-in duke i shtuar opsionet që mund ti gjejmë edhe në platforma të tjera si “WhatsApp”, “Messenger”, dhe  “Viber. Menjëherë pas update-s të ri ju mund të dërgoni audio me miqtë tuaj./lexo.al/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mozaiku Gjergj Kastrioti-Skënderbeu të cilin e ka punuar artisti Besart…