Interi kompleton transferimin e Lukakut

08 gusht 2019 | 17:03

Skuadra e Interit e ka kompletuar transferimin e sulmuesit, Romelu Lukaku. Skuadra italiane për disa javë më radhë e kërkoi sulmuesin belg dhe më në fund arriti që ta transferoj.

Interi për këtë transferim do t’i paguaj Manchester Unitedit 80 milionë euro. 26-vjeçari që ka luajtur edhe për Chelsean, Anderlecht dhe West Bromwich Albion në Inter do të jetë zëvendësues i Mauro Icardit, i cili shumë shpejtë do të transferohet në një skuadër tjetër.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Rimeçi i shumëpritur mes Anthony Joshuas dhe kampionit aktual botëror…