Inzaghi: Treguam forcën ndaj Milanit

17 shtator 2023 | 15:32

Interi zhvilloi një ndeshje fantastik në derbi sot. Zikaltërit mundën 5-1 kuqezinjtë. Pas 90 minutësh është shfaqur i lumtur për mediat trajneri i zikaltërve, Simone Inzaghi.

“Është një shenjë që doja, forca. Duke fituar pesë derbi radhazi, dje më thanë se nuk kishte ndodhur kurrë: Jam shumë i lumtur për të gjithë familjen e Interit. Është diçka e rëndësishme, por jemi ende në javën e katërt. Tani do të vijë pjesa e vështirë, do të vijnë shumë ndeshje të komplikuara dhe do të duhet të jemi mirë. Pavard është një lojtar i rëndësishëm, Sanchez u kthye në mënyrë perfekte, por ai duhej të stërvitej dhe të luante. Klaassen e njëjta gjë. Ne e dimë se kemi ndryshuar një shumë, do të vijë koha e të gjithëve. Kemi nisur shumë mirë, si në ndeshjet e tjera. Ishte një moment në të cilin nuk kishte shenja, në pjesën e parë ndoshta mund të ishim më të pastër teknikisht. Pas golit 2-1, ata na lejuan hapësira që të shënojmë edhe tre gola të tjerë. Duhet të vazhdojmë kështu”, ka thënë Inzaghi.

“Kam marrëdhënie të shkëlqyera me të gjithë grupin dhe që nga ardhja ime në Milano. Është krijuar një marrëdhënie e shkëlqyer, sonte ishim të gjithë të kënaqur, ashtu siç duhej, sepse e dinim që njerëzit tanë i ndjenin edhe më shumë ndeshjet e caktuara”, ka deklaruar Inzaghi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Dhjetëra shkolla në Kosovë, kryesisht në zona rurale, janë mbyllur…