Ish-drejtori sportiv i Interit: Kosova po ecën në rrugën e duhur për të ardhmen

02 tetor 2023 | 09:29

Ish-drejtori sportiv i gjigandit italian Inter, Marco Branca, në emisionin Sports Show në Klan Kosova, ka folur rreth vizitës së tij që po e zhvillon në Kosovë.

Branca gjatë kësaj kohe i përcolli disa lojë nga afër të seniorëve dhe të futbollistë të rinj e të talentuar.

Ai tha se Kosova po ecën në rrugën e duhur për të ardhmen.

“Jam i sigurt se federata e Kosovës, krejt çka po bëhet me talentët, po ua rregullon infrastrukturë, stadiumet, për ta bërë më të mirën për talentët, futbollistët e Kosovës.

Ish-futbollisti italian ishte i pranishëm edhe në derbin Dita-Gjilani, si dhe në dy ndeshje U-19 dhe dy ndeshje të tjerë të kategorive më të reja.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
1 924 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e…