Izolim 48 orësh në Maqedoninë e Veriut, vendi mbyllet edhe për festën e Fiter Bajramit

23 maj 10:30

Autoritetet në Maqedoninë e Veriut njoftuan sot se kanë vendosur një orë policore e cila do të çojë në shtetrrethim 42-orësh pa ndërprerje.

Ajo fillon nga ora 11:00 të së dielës dhe përfundon mëngjesin e së martës, ora 05:00.

Turqia ka marrë gjithashtu masë ekstreme për shtetrrethim 4 ditor.

Kjo ndodh për shkak të Festës së Fitër Bajramit dhe besimtarët myslimanë e festojnë rregullisht, por qeveria për të evituar grumbullimet dhe tubimet në kuadër të masave për COVID-19, ka vendosur orën policore.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas rastit të parë të zyrtarit policor në rajonin e…