Ja sa vota morën Fadil Nura dhe Bekim Jashari në Skenderaj

28 tetor 12:27

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka shpallur sot rezultatet përfundimtare për kryetarë të komunave.

Sipas këtyre rezultateve, kandidati i PDK-së për kryetar të Komunës së Skenderajt, Fadil Nura ka marrë 13 mijë e 123 vota, ndërsa kundërkandidati i tij, Bekim Jashari ka marrë 9 mijë e 236 vota.

Nura ka arritur ta fitojë pa balotazh garën për kryetar të Skenderajt.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Policia e Kosovës ka treguar për masat që ka ndërmarrë…