Ja si do të jetë moti sot në Kosovë

09 nëntor 23:49

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu të intensitetit të dobët deri mesatar.

Sipas një njoftimi nga IHMK, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius.

Njoftohet se do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-6m/s.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Rahoveci ka fituar derbin e Superligës ndaj Sigal Prishtinës në…