Jamesi, afër marrëveshjes me skuadrën italian

10 qershor 13:17

Ylli i Kombëtares së Kolumbisë, James Rodriguez pritet që karrierën ta vazhdoj në Itali.

Jamesi ishte i huazuar në Bayern Munchen, por skuadra gjermane nuk ishte e interesuar që të blej mesfushorin e Real Madridit dhe tash ai është shumë afër marrëveshjes me Napolin.

Vendimtar në ketë transferim pritet të jetë Carlo Ancelotti, i cili edhe në të kaluarën ka punuar me James, kurse Napolit i duhet të paguaj mbi 30 milionë euro për kartonin e tij.

/Epoka e re/

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Behar GJOKA: Shënime rreth përmbledhjes poetike “Sfinksi pyet sërish” të…