Johnson: Perëndimi është i gatshëm të sanksionojë Rusinë “sa të ketë nevojë”

01 mars 13:06

Kryeministri britanik, Boris Johnson, ka thënë në një vizitë të martën në Poloni se Perëndimi do të vazhdojë presionin me sanksione ndaj regjimit të presidentit rus, Vladimir Putin, pas pushtimit të Ukrainës.

“Vladimir Putin ka nënvlerësuar unitetin dhe vendosmërinë e Perëndimit dhe pjesës tjetër të botës”, u ka thënë ai gazetarëve.

“Ne do të vazhdojmë presionin ekonomik… veçse është duke pasur efekt dramatik. Ne jemi të gatshëm ta rrisim presionin dhe ta vazhdojmë për aq kohë sa ka nevojë”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Qeveria e Kosovës nuk është deklaruar ende nëse është e…