Joshua mposhti Parkerin

01 prill 2018 | 01:13

Britaniku Anthoni Joshua vazhdon të jetë kampioni i padiskutueshëm në botë në kategorinë e rëndë në boks.

Joshua e ka fituar meçin e boksit kundër Joseph Parker të shtunën pas mesnate në Cardiff të Uellsit, duke e shtuar edhe një brez atë WBO.

Joshua fitoi me vendim unanim të gjyqtarëve pas 12 rundeve të plota.

Joshua është kampion aktual në versionet WBA, IBF dhe IBO, sonte e fitoi edhe brezin WBO, duke ia rrëmbyer Parkerit.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Para shumë besimtarëve që morën pjesë në meshën qendrore të…