Jozef Kuqi përforcon Dukagjinin

25 korrik 2021 | 15:14

Dukagjini nuk ka të ndalur në afatin kalimtar të verës.

Skuadra e Dukagjinit po vazhdon me përforcimin e skuadrës në prag të fillimit të sezonit të ri.

Ekipi nga Klina së fundmi ka shtuar në radhët e veta edhe futbollistin Jozef Kuqi.

Kuqi luan në pozitën e mesfushorit, sezonin e kaluar ishte pjesë e NK Opatija në ligën e dytë të Kroacisë.

21-vjeçari, karrierën e filloi te grup-moshat e Rijekës në Kroaci, pastaj ishte angazhuar edhe te klubet: NK Varazdin, Medjimurje dhe Omladinac.

Lajmin për transferimin e Kuqit e ka bërë të ditur vetë klubi përmes një postimi në llogarinë e tyre në “Facebook”.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pjesëtari i ekipit olimpik të Kosovës Drilon Ibrahimi e ka…