Juve dhe Interi në garë për Chiesan

01 dhjetor 2018 | 13:51

Federico Chiesa është në listën e Juventusit dhe Interit.

Sipas Tuttosport, dy skuadrat kryesore në Itali janë vënë në kërkim të yllit të Fiorentinës, Federico Chiesas. Chiesa (21), i cili ka impresionuar për Fiorentinën deri me tani këtë sezon, duke shënuar dy gola dhe duke bërë dy asistime në Serinë A.

Juventusi ka kohë që e përcjell Chiesan dhe konsiderohet favorit, edhe pse Interi mund t’i ofrojë atij më shumë minuta në formacionin kryesor sesa kampionët e Italisë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
"Kosova sapo humbi një mik të  madh e ShBA-të një…