Juve fiton derbin ndaj Romës

23 dhjetor 2017 | 22:56

Derbi i xhiros së 18 në Serie A ndërmjet Juventusit dhe Romës i ka takuar kampionit në fuqi.

Bianconerët arkëtuan pikët e plota me golin e vetëm të shënuar nga mbrojtësi Benatia, në minutën e 18, transmeton Koha.net.

Përkundër që Roma pati topin më shumë në këmbët e veta, ishte Juventusi që ishte më direkte duke krijuar më tepër raste shënimi, 22 kundrejt Romës që pati 12 goditje.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Më shumë se 113 mijë polakë zgjodhën Shqipërinë për pushimet…