Juve kualifikohet në çerekfinale

13 janar 23:24

Pas vazhdimeve, Juventus arrin që të fitojë me rezultat 3-2 ndaj Genoas.

Genoa që nga fillimi tregoi se është një skuadër e fortë duke u rikthyer kështu nga rezultati 2-0, për ta dërguar ndeshjen në vazhdime.

Megjithatë, kjo nuk mjaftoi pasi Hamza Rafia 104’ shënoi për ta mbyllur ndeshjen 3-2 në të mirë të Biankonërve.

Zonja e Vjetër do të pres fituesin e ndeshjes, Sassuolo dhe Spal për çerekfinalen.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pak ditë kanë mjaftuar që Mauricio Pochettino të fitojë trofeun…