Juve “shkatërroi” Sassuolon, fiton edhe Fiorentina

04 shkurt 17:01

Juventusi ka treguar formë të lartë të dielën ku e mposhti me rezultat 7-0 Sassuolon.

Sulmuesi Gonzalo Higuain shënoi tre gola në këtë ndeshje, kurse Sami Khedira kontribuoi me dy gola dhe nga një gol shënuan Pjaniq dhe Sandro.

Fitore ka shënuar edhe Fiorentina ndaj Bolognas me rezultat 1-2, kurse Udinese dhe Milani ndanë pikët, pasi luajtën baras 1-1. Ndeshja e fundit për këtë xhiro zhvillohet sonte në mes Beneventos dhe Napolit nga ora 20:45.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar të…