Juventusi mposht Torinon, arrin gjysmëfinalen e Kupës

03 janar 2018 | 22:45

Juventusit i ka takuar derbi lokal i Torinos, çerekfinale kjo e Kupës së Italisë.

Ishte Diego Costa ai që kaloi vendasit në epërsi duke shënuar në minutën e 15, pas asistimit nga Dybala, transmeton Koha.net.

Golin e dytë e shënoi Mario Manxhukiq kur po zhvillohej minuta e 67.

Në gjysmëfinale Juventusi do të përballet me Atalantan.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kampionia aktuale e Premier Ligës, Chelsea dhe Arsenali kanë luajtur…