Kampioni i Kosovës luan direkt në rrethin e parë kualifikues në Ligën e Kampionëve

18 prill 12:20

Kampioni i Kosovës në futboll i cili do të shpallet këtë edicion nuk do të luajë në rrethin parakualifikues.

Ekipi që zë vendin e parë në Kosovë shkon automatikisht në rrethin e parë kualifikues.

Lajmi u bë i ditur nga UEFA. Aktualisht në BKT Superliga vendin e parë e mban Ballkani dhe jo i konvenon goxha kjo. Ata janë afër që ta sigurojnë titullin e kampionit.

Më poshtë e gjeni të bashkangjitur listën e publikuar.

https://kassiesa.net/uefa/files/2022-23-uefa-access-list.pdf?fbclid=IwAR2_UVZm0512Hf9EftrD2gyk4xPQYn5CTsUYOHxyVqi9WRA86lWZrTYPSXk

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gerard Pique është në probleme serioze dhe mund të përballet…