Kanadaja legalizon kanabisin, studentët mësojnë kultivimin në vazo

16 tetor 2018 | 08:28

Derisa kanadezët po bëhen gati të legalizojnë konsumin e kanabisit këtë javë, 24 studentë janë të parët në vend që po mësojnë si të rritin bimën në vazo.

Kanadaja do të bëhet vendi i parë i industrializuar që do të legalizojë përdorimin rekreativ të kanabisit, duke filluar që nga dita e mërkurë.

Në këtë mënyrë, përmbushet një premtim i fushatës nga Liberalët e kryeministrit Justin Trudeau, i cili kishte argumentuar se bima do të kultivohej në tenxhere nga duart e përdoruesve të mitur dhe kështu do të reduktohej lidhja me krimin.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Prej vitesh shqiptarët kanë tentuar të ikin me kamion drejt…