Kanye West dhuron 500 mijë dollarë për fondin e Kalifornisë Fire Relief

22 nëntor 2018 | 11:54

Reperi me famë botërore, Kanye West, ka dhuruar 500 mijë dollarë për fondin e zjarrit në Kaliforni Fire Relief, pas zjarrit që kohën e fundit kapi qytetin. 41-vjeçari, i cili punësoi zjarrfikës privat për ta mbrojtur pallatin e vet prej 60 milionë dollarësh, thuhet se ka dashur të ndihmojë të kontribuojë për rindërtimin e komunitetit.

Sipas “TMZ”-së, këto i tregon gruaja e reperit Kim Kardashian në shoun televiziv “Ellen DeGeneres”. Ajo tregoi se çifti kishte një “diskutim serioz” se si ta ndihmonte komunitetin dhe se Kayne po dilte me një plan veprimi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
UNICEF-i ka ndërmarrë një nismë për fëmijët në nevojë. Në…