Karaqi, fituesi i medaljes së artë në Evropian e karatesë

01 janar 2018 | 21:24

Karateisti Alvin Karaqi është kampioni i edicionit të sivjetmë në Kampionatin Evropian për Universitete.

24-vjeçari nga Prishtina e ka përfaqësuar Universitetin e Prishtinës, Kosovën si shtet, si dhe Federatën e Karatesë së Kosovës, dhe arriti një sukses të jashtëzakonshëm. Deri te ky sukses Karaqi mposhti pesë kundërshtarë: Malin e Zi, Gjermaninë, Francën, Turqinë në gjysmëfinale dhe Hungarinë në finalen e madhe.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Emisioni i përjavshëm n’Kosovë Show do të sjellë sonte edicionin…