Kërcënohet ambasada amerikane në Turqi

04 mars 22:51

Ambasada amerikane në Ankara, njoftoi se do të mbyllet nesër (e hënë) për publikun për shkak të një “kërcënimi të sigurisë” dhe do të sigurojë vetëm “shërbime emergjente”.

Sipas njoftimit të ambasadës në kryeqytetin turk, intervistat për viza dhe “shërbime të tjera rutinë” do të anulohen, transmeton “Reuters”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Udhëheqësi i Partisë Progresive Serbe, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se…