Kështu do të jetë moti sot në Kosovë

07 janar 11:29

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas IHMK-së, si pasojë e zhvendosjes së rrymave ajrore nga veriu në lindje e të cilat më tej nën ndikimin e fushave anticiklonike do të shtrihen mbi territorin tonë duke ndikuar edhe më tej në përmirësimin e kushteve meteorologjike.

“Temperaturat do të jenë mbi vlerat e mesatareve në të dy vlerat ekstremale.

Minimalet do të lëvizin nga -1 deri 0 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në malin Uashington në Nju Hampshër, që është goditur nga…