18 të vdekur nga moti i ftohtë në SHBA

07 janar 11:22

Në malin Uashington në Nju Hampshër, që është goditur nga erërat me shpejtësi deri në 180 kilometra në orë, është  temperatura e perceptuar prej -73 gradë celsius, duke e bërë këtë territor njërin prej vendeve më të ftohta në tokë.

Temperatura aktuale atje është -38 gradë celsius.

Gjatë pak ditëve të kaluara raportohet se nga moti i ftohtë dhe me borë kanë vdekur së paku 18 vetë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar qytetarët e Kosovës…