Kina në krah të Assad: Veprimet ushtarake të papranueshme

14 prill 14:20

Kina ka reaguar  për zhvillimet e fundit në Siri.

Nëpërmjet një deklarate Kina dënoi ashpër ndërhyrjet e perëndimoreve duke argumentuar se shkelën të drejtën ndërkombëtare.

“Veprimet ushtarake që tejkalojnë Këshillin e Sigurimit janë të papranueshme”, citohet në reagim.

SHBA, Britania e Madhe dhe Franca sulmuan sot me raketa një laborator të prodhimit të armëve kimike në Damask të Sirisë si kundërpërgjigje të sulmeve të mëparshme të presidentit Assad kundër popullit të tij.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se…