Kina do të bëhet eksportuesi më i madh i gazit

04 janar 2018 | 15:55

Kina këtë vit, duke iu falënderuar luftës kundër ndotjes, do të kapërcejë Japoninë si eksportuesja më e madh e gazit natyror, i cili përdoret si zëvendësim i thëngjillit.

Kina, e cila është eksportuesja më e madhe botërore e naftës dhe thëngjillit, është e treta për nga gazi natyror pas SHBA-së dhe Rusisë, transmeton rrjeti amerikan “CNBC”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Millie Bobby Brown është aktore dhe modele angleze, e cila…