Kjo është gjendja e të infektuarve me Covid në Malishevë

05 gusht 15:47

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, në 24 orët e fundit, në territorin e Komunës së Malishevës, 23 person ajanë shëruar nga Covid-19, ndërsa janë regjistruar edhe 16 raste të reja.

Gjendja e përgjithshme me Covid-19 në Komunën e Malishevës, është kjo: Nga fillimi i pandemisë e deri më sot, me Covid-19 janë regjistruar 3906 raste, prej tyre 3678 janë shëruar, 87 kanë vdekur dhe aktiv me Covid janë 141 raste.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin…