Kjo është marrëveshja që arritën Shakira dhe Pique për fëmijët e tyre

09 nëntor 13:06

Shakira dhe djemtë e saj po zhvendosen në Miami tani që ajo dhe babai i tyre, Gerard Piqué, nuk janë më bashkë.

Ish-çifti njoftoi në një deklaratë të përbashkët të martën se ata kanë arritur një marrëveshje për kujdestarinë mbi djemtë e tyre, Milan, 9 vjeç dhe Sasha, 7 vjeç.

“Ne kemi nënshkruar një marrëveshje kujdestarie,” i thanë ata TMZ. “Objektivi ynë i vetëm është t’u ofrojmë fëmijëve tanë sigurinë dhe mbrojtjen maksimale dhe shpresojmë që ata të mund të vazhdojnë jetën e tyre në një mjedis të sigurt dhe të qetë.

Ekipi ligjor i këngëtares dhe përfaqësuesit e yllit të futbollit arritën marrëveshjen gjatë një takimi 12 orësh, raportoi gazeta.

Shakira, do t’i marrë fëmijët nga Barcelona në Miami vitin e ardhshëm, pasi e gjithë familja e saj jeton atje.

Një burim i mbyllur për ish-et i tha TMZ se të dy “nënshkruan një marrëveshje që është më e mira për fëmijët – të cilët janë fokusi i tyre kryesor – dhe pas tetë vitesh jete në Barcelonë, Shakira dhe fëmijët tani do të kthehen në shtëpinë e saj prej shumë kohësh në Miami, ku është e gjithë familja e nënës”.

Shakira dhe Piqué, 35 vjeç, njoftuan ndarjen e tyre në qershor pas 11 vitesh së bashku. Ish-futbollisti dyshohet se e ka tradhtuar fituesen e Grammy-t me të dashurën e tij 23-vjeçare, tashmë Clara Chia.

Vendimi për t’u transferuar në SHBA vjen gjithashtu pasi Shakira përballet me akuzat se ajo mashtroi qeverinë spanjolle prej 14.5 milionë euro (15 milionë dollarë) taksa. Shakira hodhi poshtë një marrëveshje me prokurorët spanjollë dhe në vend të kësaj vendosi të shkojë në gjyq.

Ajo “i beson pafajësisë së saj dhe zgjedh ta lërë çështjen në duart e ligjit”, tha firma PR Llorente y Cuenca në një deklaratë në korrik.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut…