Kjo është sekretarja organizative e Vetëvendosjes

06 maj 18:07

Këshilli i Përgjithshëm Lëvizjes Vetëvendosje ka zgjedhur nënkryetarin e parë dhe sekretaren organizative të kësaj lëvizje.

Nënkryetari i parë i Vetëvendosjes është zgjedhur Besnik Bislimi, ndërsa sekretare organizative, Vlora Haxhimehmedi.

Pozitën e sekretarit organizativ të Vetëvendosjes, dikur e kishte ushtruar Dardan Molliqaj, i cili është larguar nga kjo lëvizje.

Po ashtu, Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosje, në pozicionin e drejtuesit të Sekretariatit për Marrëdhënie me Jashtë ka zgjedhur, Boiken Abazi, ndërsa udhëheqëse të Komiteteve të Vetëvendosje! Dejona Mihali.

Anëtarët e rinj të Kryesisë së Vetëvendosjes, përmes votimit, janë plotësuar me Arbërie Nagavcin, Martin Berishajn, Arber A. Rexhajn, Arbër Zaimin dhe Ajet Poterën.

/Epoka e re/

Image may contain: 1 person

Vlora Haxhimehmedi

 

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Skuadra e Prishtinës e ka fituar ndeshjen ndaj Gjilanit me…