Kjo është vetura e parë palosëse në botë, do të kushtojë 17 400 dollarë

27 shkurt 2024 | 08:30

Operimi në hapësira të vogla më nuk do të jetë problem, pasi këtë verë falë veturës palosëse kjo çështje do të zgjidhjet, kur do të mund të vozitet si veturë standarde dhe do të parkohet sikur një motoçikletë.

Në hapësirën e dedikuar për parkimin e një veture të zakonshme, CT-2 që është plotësisht elektrik, mund të ‘akomodojë’ katër sosh, transmeton Telegrafi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti francez Emmanuel Macron tha të hënën se dërgimi i…