Koleksioni i veprave të Banksy do shfaqet në Soho

09 prill 2024 | 10:03

Koleksioni më i madh në botë për vepra arti origjinale të Banksy do shfaqet në Soho të Londrës.

Arti i Banksy, që përfshin më shumë se 150 vepra nga artisti anonim me bazë në Bristol do të hapet në 100 Charing Cross Road më 11 prill.

Veprat e artit përfshijnë Dismaland dhe vepra të tjera më të vonë bëjnë homazh ndaj luftës në Ukrainë.

Ekspozita, që nuk është e autorizuar nga artisti, u vendos më së fundim në Regent Street.

Është sjellë përgjatë botës dhe ka qenë në qytete që përfshijnë Auckland, Boston, Chicago, Gothenburg, Miami, San Francisco, Sydney, Tel Aviv dhe Washington DC.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Qeveria e Kosovës ka hapur thirrjen për subvencione për gra…