Komisioni për Komunitete miraton tri projektligjet për transformimin e FSK-së

30 nëntor 11:46

Komisioni për të Drejtat, Interesat e Komuniteteve dhe për Kthim ka miratuar tri projektligjet për FSK-në.

Anëtarët e këtij komisioni me shumicë votash miratuan Projektligjin për Ministrinë e Mbrojtjes, për FSK-në dhe atë për Shërbimin në këtë forcë.

Kjo erdhi pas kërkesës së nënkryetarit, Xhelal Sfeçla, për të futur në rend dite këto tri projektligje për FSK-në.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, ka propozuar inicimin…