Konfiskohet sasi e madhe e duhanit

16 maj 15:55

Në kuadër të luftimit të kontrabandës me produkte të duhanit njësit e anti-kontrabandës kanë ndaluar një automjet VW Kombi me targa të Kosovës.

“Gjatë kontrollit në automjet janë gjetur produkte të duhanit, dhe menjëherë në bashkëpunim me organet hetuese është kontrolluar edhe shtëpia e vozitësit ku janë gjetur sasi tjera të duhanit. E tërë sasia është konfiskuar dhe rasti ka vazhduar për kundërvajtje doganore si dhe për hetime të mëtejme. Në këtë aksion u zbulua, Total Duhan i Grirë Refuz 107.7 kg, total cigare 24800 cop, si dhe filtër për cigare dhe letër për cigare 49.000”, thuhet në njoftimin e Doganës.”, thuhet në njoftimin e Doganës së Kosovës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate e ka publikuar…