Konjufca: Dallimi i Qeverisë aktuale me atë të kaluarën është se kryeministri vrapon më shpejt

14 mars 2018 | 11:30

Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka komentuar punën 100 ditëshe të Qeverisë në krye me Ramush Haradinajn.

Ai në seancën e sotme të Kuvendit, ka krahasuar Qeverinë e Isa Mustafës dhe atë të Ramush Haradinajt.

“Kur dalim në këtë foltore, meqenëse është tema për qeverisjen, duhet ta bëjmë pyetjen se çka dallon kjo qeverisje nga e kaluara. Po më doket se i vetmi dallim është se kryeministri vrapon më shpejt, kurrfarë dallimi tjetër nuk shoh”, ka thënë Konjufca.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar në Francë me…