Kosova 1 pikë, Shqipëria 13 pikë në kualifikueset e Botërorit “Rusi 2018”

31 dhjetor 2017 | 10:01

Pas pranimit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) në UEFA dhe FIFA, përfaqësuesja e Kosovës u lejua të marrë pjesë në kualifikimet për Kupën e Botës “Rusi 2018”.

Megjithatë, aventura rezultoi si e dobët, pasi Kosova këto kualifikime i mbylli e fundit në grup me vetëm një pikë. Barazimin e vetëm skuadra e drejtuar nga Albet Bunjaki e arriti në ndeshjen e parë ndaj Finlandës si mysafire (1-1). Ndërsa Kombëtarja e Shqipërisë ka grumbulluar plot 13 pikë, duke përfunduar e treta, pas Spanjës dhe Italisë në Grupin G.

https://i.pinimg.com/originals/7e/de/3b/7ede3b74658e75cf2692c3a472c7a665.jpg

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeshefi i Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa, që u sulmua…