Kosova mposhtet nga Izraeli

14 prill 2019 | 20:02

Ndryshe nga përfaqësueset U21 dhe U19, përfaqësuesja A e Kosovës nuk ka regjistruar rezultat të mirë të dielën, pasi është mposhtur nga Izraeli në xhiron e katërt të Grupit 1 në kualifikimet për Kampionatin Evropian në hendboll.

Pas fitores në Prishtinë, Kosova të dielën në Tel Aviv pësoi humbje me rezultat 30-24. Kosova është e fundit në grup me vetëm dy pikë aq sa ka edhe Polonia e treta, ndërsa Gjermania prin me tetë pikë dhe në vendin e dytë është Izraeli me katër pikë.

/Epoka e re/

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Përfaqësuesja e Kosovës U21 në hendboll e ka shkruar historinë…