Kosova publikon listën e futbollistëve për ndeshjet e shtatorit (emrat)

31 gusht 2023 | 13:16

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Primozh Gliha e ka bërë publike listën e futbollistëve për dy ndeshjet e muajit shtator në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2024”, kundër Zvicrës dhe kundër Rumanisë.

Në listë janë përfshirë 27 futbollistë, teksa ka edhe emra të rinj.

Grumbullimi i “Dardanëve” nis më 4 shtator, derisa më 9 shtator në stadiumin “Fadil Vokrri” zhvillohet ndeshja Kosovë-Zvicër.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
KEDS ka vazhduar me investime masive në Prishtinë. Në zemër…