Kosova sonte përballet me Estoninë

18 shtator 12:02

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll në konkurrencën e femrave, do ta zhvillojë sonte ndeshjen kundër Estoninë, në kuadër të kualifikimeve për evropianin 2021.

“Dardanet” kanë mungesa të shumta, për shkak të pandemisë Covid-19, lojtaret nga Diaspora, nuk janë lejuar të udhëtojnë drejt Kosovës.

Takimi luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, pa shikues, shkaku i pandemisë dhe fillon në ora 19:00.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetarja e Alternativës, deputete në Grupin Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje,…