Kosova sot e zhvillon ndeshjen e fundit në evropian

13 gusht 15:07

Kosova U16 sot do të zhvillojë ndeshjen e fundit në grupe në Kampionatin Evropian, Divizioni B, në Podgoricë.

Basketbollistët e Kosovës takimin e fundit do ta zhvillojnë kundër Suedisë, sot nga ora 18:15. Kosova pas tri humbjeve, shënoi fitoren e parë, duke mundur Norvegjinë, derisa Suedia ka dy fitore dhe dy humbje në Grupin A.

Gjithsesi ky Evropian është një përvojë shumë e mirë për basketbollistët e Kosovës, që pritet shumë nga ata në të ardhmen. Sot zhvillohen takimet e fundit në grupe dhe më pas nis faza e dytë, ku do të luftohet në çerekfinale, vendet 9-16 dhe 17-24.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është takuar me…